Post thumbnail

TÜRKÇE (TR)

Sangal e-Sports olarak yeni bir sponsorluğa daha imza attık. PlayZ ile anlaştığımız bu sponsorluk kapsamında Sangal ve PlayZ olarak güçlerimizi birleştiriyoruz

 

PlayZ nedir?

Oyuncuların Facebook’u olma yolunda ilerleyen PlayZ, Leauge of Legends PlayerUnknown’s Battlegrounds ve Fortnite gibi popüler oyunlar için hizmet veriyor. Oyuncuların ana problemlerinden biri olan birlikte oynayabilecekleri kişileri bulma konusunda kullanıcılarına yardımcı olan PlayZ, aynı zamanda oyun içeriklerinin paylaşılabileceği bir platform sunuyor.

 

Playz Website : playz.lol

ENGLİSH (EN)

As we Sangal e-Sports we signed another sponsorship agreement with a new organization. We are going to merge our powers as Sangal and PlayZ.

 

What is PlayZ

PlayZ is an online web service that lets users to get connected online and make everything related with gaming in one place. PlayZ currently in service for popular games like League of Legends, Fortnite, Playerunknowns Battlegrounds . PlayZ is creating an opportunity to online gamers to meet and share their experience and makes easy to find peer to play games online.